Výskum, vývoj a výroba krmiva

V TBF veríme, že každý pes i jeho majiteľ si zaslúži len to najlepšie. Práve preto naše krmivá vychádzajú z jednoduchej filozofie – na prvom mieste je zdravie a šťastie Vášho psa.

Kúpou krmív TBF, starostlivo vyrobených v EÚ na najmodernejších zariadeniach a na základe prísnych noriem, ktoré niekoľkonásobne prevyšujú štandardy v priemysle, získate produkty výnimočnej kvality.

Náš tím pre výskum a vývoj zložený zo svetovo uznávaných chovateľov prémiových psov, vedcov a veterinárov, ktorí získali doktorské (MVDr.) i ďalšie akademické tituly v rôznych disciplínach, nikdy nerobí kompromisy a uspokojí sa len s tým najlepším. Ich cieľom je neustále inovovať a posúvať hranice pri hľadaní ešte účinnejšej receptúry našich krmív, čím získate produkty prémiovej kvality šité na mieru pre potreby Vášho “najlepšieho štvornohého priateľa”.

Receptúra našich prémiových krmív spĺňa najprísnejšie požiadavky na kvalitnú, nutrične a dieteticky plnohodnotnú výživu s veľmi vysokou stráviteľnosťou a nízkym rizikom alergie.

A pretože šťastie a zdravie Vášho psa je u nás na prvom mieste, pred uvedením nového krmiva na trh, v spolupráci s poprednými svetovými chovateľmi, uskutočňujeme rozsiahle štúdie a analýzy tak, aby sme zaručili, že Váš štvornohý miláčik získa len to čo si zaslúži, teda to najlepšie. V prípade, že produkt nesplní čo i len jedno z prísnych kritérií (ako sú napríklad: chutnosť, trávenie, vplyv na zdravie, lesklosť srsti, optimalizácia pohybového aparátu či mnohé ďalšie), receptúru nepoužijeme.

“Výroba je však rovnako dôležitá ako použité suroviny. Darmo budeme používať najlepšie suroviny, keď ich počas výrobného procesu znehodnotíme.”

6 Krokový Proces Výroby

Spojením kvalitného výrobného procesu a kvalitných surovín vznikne SuperPrémiové krmivo, ktoré nie len že spĺňa parametre, ale naozaj funguje. A presne také je krmivo TBF, chutné, výživné a funkčné, dodávajúce “Vášmu najlepšiemu štvornohému priateľovi“ po výživovej stránke všetko čo potrebuje.

Na výrobu krmiva TBF nepoužívame odpad, ale suroviny vysokej kvality. Základnou a nosnou surovinou pri všetkých našich produktoch je dehydrované mäso ako zdroj živočíšnych bielkovín a ryža ako zdroj glycidovej zložky. Dodávatelia všetkých surovín prešli prísnym výberom, sú pod stálou veterinárnou kontrolou a podliehajú všetkým európskym normám a smerniciam. TBF spolupracuje vo všetkých oblastiach len s tými najlepšími.

superpremiove-krmivo

Krmivá triedy SuperPrémium sú spravidla vyrobené z veľmi kvalitných, výberových surovín a ich receptúra je väčšinou vyvíjaná vo výskumných centrách výrobcu. Živočíšne ale aj rastlinné zložky by mali byť starostlivo vyberané a získavané z produkcie kvalitných a preverených zdrojov. Vyznačujú sa vysokou energetickou hodnotou a stráviteľnosťou, hlavným podielom je živočíšna zložka a denné kŕmne dávky sú nižšie ako pri krmivách triedy Prémium.

SuperPrémiové krmivá najvyššej kvality obsahujú sušené mäso, tie nižšej kvality obsahujú vysoko kvalitnú mäsovú múčku a nižší podiel sušeného mäsa. Do SuperPrémiových krmív sa pridávajú vitamíny a často aj ďalšie suroviny, ktoré pozitívne stimulujú zdravie a celkovú vitalitu psa. Krmivá triedy SuperPrémium sú často dostupné len v špecializovaných predajniach alebo veterinárnych ordináciách.